Основні життєві цінності

Основні життєві цінності

Які основні життєві цінності. Скільки їх взагалі? Список всіх життєвих цінностей величезний, але все занадто велике можна розділити на частини. У синтон-підході основні життєві цінності здорової особистості можуть бути згруповані в три основні кола цінностей:

  • Особисте життя і відносини,
  • Справа, бізнес, робота,
  • Власний розвиток

Якщо ж і ці частини розділити на більш дрібні, у нас вийде наступний список.

Любов, азарт, розваги і відпочинок.

Це цінності радості — відривайся, насолоджуйся, живи на всю котушку. Подорож в далеку теплу країну, де блакитне море і білий пісочок. Гра в казино, коли від ставок захоплює дух.

Романтика зустрічей в кафе, де затишний напівтемрява і прекрасна людина навпроти.

Сім’я, взаєморозуміння, діти.

Це тривалі відносини в парі, батьки і діти, друзі та близькі. Це цінність відносини з іншими людьми. Тут теж є любов — як радісна турбота, ласкаве увагу, тепле повагу. Ось чоловік після робочого дня радісно йде додому — там його сім’я, його дружина і діти.

Ось молодий хлопець кидає все і їде допомагати батькам з городом — тому що батькам вже важка, а він їх любить. Ось жінка куйовдить волосся дитині і сідає поруч, щоб почитати казку.

Будинок, комфорт, гроші.

Це цінність упорядкованого побуту. Вона лежить на стику двох сфер — адже «будинок, комфорт, гроші» дуже потрібні для родини і не завадять відпочинку. З іншого боку, гроші — це вже вихід у сферу «Справа, робота, бізнес». Молода пара на весь день їде в IKEA, щоб купити меблі в свою нову квартиру.

Вони ретельно вибирають кожен стілець і кожну полицю — купити хочеться багато, а грошей менше, ніж хочеться.

Моя справа, мої проекти.

Чим ви займаєтеся по життю? На що витрачаєте час, коли йдете на роботу? Які плани будуєте, засинаючи ввечері? Це все — цінність справи. Тут зібрано все, що стосується вашої роботи, ваших ідей і планів по створенню і розвитку. Хлопець з підліткового віку захоплювався фотографією і відеозйомкою.

Скрізь намагався вхопити щось незвичайне. Минуло десять років — він знімає дорогі, якісні кліпи і хоче замахнутися на кіно.

Кар’єра, влада, статус.

Це цінність соціального розвитку — отримання більш високого соціального статусу, нових можливостей впливати й робити. Чоловік раз за разом змінює машину, купуючи все боле престижні марки. Жінка ходить тільки в дорогі бутики.

Кожен з них показує свій статус і кожен багато працював, щоб досягти такої висоти.

Освіта, підвищення професійної кваліфікації.

Складно робити свою справу добре без освіти і досвіду. Тому цінність розвитку майстерності знаходиться сфері «Справа, робота, бізнес». З іншого боку, будь-яка освіта і підвищення професійної кваліфікації обов’язково призводить до особистісного розвитку. Тому цінність розвитку майстерності одночасно належить до сфери «Я і власний розвиток». Ось дівчина уважно дивиться, як виглядає голлівудська зірка на врученні «Оскара». Дівчина — стиліст, вона дивиться церемонію, щоб вловити наймодніші тенденції.

Дівчина — на роботі.

Особистісний ріст, соціальні та психологічні навички.

Це цінність розвитку особистості. Особистісний ріст можна коротко назвати словом «мудрість». Це зрілість, зважені висновки, увага до інших людей.

Соціальні навички — це поведінка в суспільстві, наприклад, уміння з робочим розмовляти однією мовою, а з інтелігентом на іншому. Психологічні навички — це подолання своїх страхів, володіння своїми емоціями, чистота і ясність мислення. Дівчина була уїдливою і запальною, поруч з нею було важко.

Вона зайнялася собою і стала м’якше в спілкуванні, акуратніше у вираженні почуттів. Поруч тут же з’явилися люди.

Краса, здоров’я, гармонійний розвиток.

Зовнішність, струнка фігура, добре розвинена мускулатура, вміння танцювати і красиво рухатися — це все цінність тіла. Ця цінність лежить на стику двох сфер — коли людина займається своїм здоров’ям, він обов’язково розвивається, тому цінність справедливо входить в сферу «Я і власний розвиток». З іншого боку, краса і здоров’я сильно впливає на відносини і тому належить до сфери «Особисте життя і стосунки».

Спортивному, підтягнутому хлопцю легше зацікавити дівчину. Гнучкою і граціозною дівчині простіше привернути увагу хлопця.

Духовне зростання, пізнання життя, реалізація призначення.

Якщо ви живете не тільки для себе, якщо для вас важливо залишити в житті добрий слід — у вас найвищі мотиви, вас можна назвати людиною з духовними устремліннями. Якщо ж ви любитель літератури про духовних практиках, де продається стандартний набір з астрології, йоги, езотерики та цілительства разом з психотерапією і східними вченнями, то ви просто покупець літератури цього жанру.


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *