Ароматичні свічки

Шкода, правила користування і як зробити ароматичні свічки

Людям подобається дивитися на вогонь – вчені говорять, що ця звичка має генетичні корені – так дивилися на полум’я печерного багаття наші далекі предки.

Сьогодні ми рідко сидимо біля вогнищ, та й каміни є не у всіх – в типових квартирах не дуже-то виходить їх влаштовувати, але зате свічки може дозволити собі будь – вони в наш час стали дуже популярними. Зростаючий інтерес до свічок не забули використовувати виробники та продавці споживчих товарів: їх зараз випускають найрізноманітніші, а не тільки ті, які замінюють електричне освітлення – можна купити свічки декоративні, ароматичні, магічні та ін.

Кілька слів про історію свічок

До речі, декоративні свічки з’явилися давно – в старовину людям теж хотілося оригінальності та творчості, а пластичних матеріалів було достатньо. Свічки робили з смоли і воску, рослинних волокон, жиру тварин, масляних риб, надаючи матеріалами форму фігурок тварин, людей, рослин або «духів». Потім матеріали навчилися фарбувати, а технології ускладнилися – декоративні свічки перетворилися на витвори мистецтва, і людям захотілося ще більшого – приємного аромату, здатного поліпшувати настрій і пробуджувати почуття.

Кажуть, що вперше ароматичні свічки з’явилися на Стародавньому Сході – жерці і жриці використовували їх для проведення різних храмових ритуалів, а потім їх стали застосовувати і в побуті. Історія ароматичних свічок вельми багата, і про неї треба писати окремо, а ми тут спробуємо трохи розповісти про сучасні свічках, і те, як їх можна виготовити самостійно.

Ароматичні свічки: романтика і здоров’я

Спочатку про те, що не так вже приємно, але необхідно знати – ароматичні свічки можуть бути небезпечні для здоров’я. Фахівці відзначають, що в приміщеннях, де вони подовгу горять, в повітрі накопичується чимало токсичних речовин – іноді не менше, ніж в курильних кімнатах.

Часто можна помітити, що свічки пахнуть не тим, що зазначено на упаковці – наприклад, яблуком. а чимось незрозумілим, хоча запах начебто приємний. Так буває від того, що при їх виробництві використовуються штучні добавки – наприклад, ароматизатори, які не приносять здоров’ю ніякої користі. Але навіть натуральний ароматизатор може втратити свій первісний запах, якщо свічки зроблені неправильно – при перегріванні натуральні ефірні масла змінюють свою структуру, і аромат теж змінюється – іноді до невпізнання.

У західних країнах ароматичні свічки

Шкода ароматичних свічок

Про небезпеку свічок замислюється мало – в сучасному світі і без того багато токсичних речовин, а варто було б вивчати докладніше складу ароматів, які використовуються при їх виготовленні. Наприклад, в якості закріплювача стійкості аромату багато виробників застосовують складне з’єднання – діетилфталат, яке хіміки відносять до среднетоксічним категорії. Якщо регулярно вдихати повітря, в якому присутня дана речовина, це може негативно позначитися на здоров’ї репродуктивної системи; для вагітних ж це вдвічі небезпечно – у плода можуть розвинутися внутрішньоутробні аномалії.

Звичайно ж, небезпечні не всі свічки, але таких у продажу найбільше, бо саме вони – через низьку вартості – користуються постійним попитом – це свічки з парафіну. Горять вони довго, і виділяють в повітря бензол і толуол – речовини вкрай небезпечні: якщо запалювати такі свічки регулярно, можна «придбати» не тільки астму, а й онкологічні захворювання.

Рідкісне застосування парафінових свічок шкоди не принесе, однак певні правила дотримуватися доведеться.

Правила використання ароматичних свічок

Перед тим, як їх запалити, приміщення потрібно ретельно провітрити, а потім знову зробити це, коли свічки будуть загашені.

Підпалювати багато свічок відразу не треба: тут немає точних вказівок, але в маленьких приміщеннях, де є діти, велика кількість запалених свічок особливо небезпечно – достатньо 1-2.

Не слід запалювати свічки на кілька годин поспіль (іноді вони горять цілодобово), і не треба використовувати їх, як освіжувач повітря – вони придумані не для цього.

Якщо парафінова свічка буде горіти в провітрюваній кімнаті 2-3 рази на тиждень, приблизно по півгодини, нічого страшного не станеться.

Які ароматичні свічки варто купувати

Але краще все-таки відмовитися від свічок з парафіну, і почати вчитися себе любити: купуйте безпечні ароматичні свічки з природного воску

Можна купувати і стеаринові свічки, вони теж безпечні, оскільки складаються з природних жирів, але в продажу їх можна зустріти рідко.

Стоять гарні ароматичні свічки дорого – 500-1000 рублів і навіть більше, але іноді, на свята, все ж варто їх купувати – адже велика свічка не згорить за один раз. Правда, зберігати їх довше покладеного теж не слід, і тому варто навчитися виготовляти свічки самостійно – крім того, що економляться кошти, це дуже цікавий процес.

Як зробити ароматичні свічки

Сьогодні продаються спеціальні набори: воски та гноти для свічок, ароматизовані масла, форми, вазелін для їх змащування, ємності для плавлення і т.д. Форму можна зробити з підручних матеріалів, або взяти будь-яку циліндричну ємність з гладкими краями і гладкими стінами, і в її дні акуратно зробити отвір.

Віск плавлять на малому вогні, не доводячи до кипіння – достатньо температури 45-50°C. Фітіль треба спочатку опустити в ароматизоване масло, а потім в гарячий віск, і дати йому висохнути, тримаючи вертикально – так на ньому не залишиться пухирців повітря, що перешкоджають рівному горінню свічки.

Готовий гніт протягують в отвір, зроблений в дні форми, зав’язують вузол, щоб він не «проскочив» і фіксують скотчем із зовнішнього боку. Гніт треба випрямити і зафіксувати – він повинен знаходитися в центрі форми, а форму змастити вазеліном (ароматизованим або звичайним маслом), і залити в неї ароматизований віск. Ароматичну суміш додають перед заливкою воску: для неї використовують натуральні ефірні масла або спеціальні парфуми, а також квіткові воски – рідкі складові перед введенням в віск змішують, а тверді додають в кінці, і перемішують всю суміш дерев’яною ложечкою або паличкою.

Свічки будуть дуже ароматними, якщо на кожні 100 мл воску додати по 10 мл аромасуміші – але такі свічки гарні для використання на веранді, щоб влітку відганяти комах. Для свічок, запалюють в приміщеннях, ароматизатора буде потрібно в 3 рази менше. Коли віск повністю затвердіє, помістіть свічку в морозилку – через півгодини її можна буде легко вийняти з форми.


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *