Відбілюючі зубні пасти

Відбілюючі зубні пасти

Відбілюючі зубні пасти

Перші зубні пасти були вироблені в стародавньому Єгипті і складалися з суміші винного оцту і пемзи. І хоча сучасні відбілюючі зубні пасти мають більш складний склад і включають багато різноманітних складових, всі зубні пасти, як відбілюючі, так і прості, включають ряд схожих складових:

 • Абразиви (Від латинського "Abrasio" соскабливание, соскребания) варіюють і можуть включати дикальцийфосфат, оксид кремнію, або оксид алюмінію.
 • Наповнювачі стабілізують зубну пасту і роблять її густий. Часто використовуються такі природні речовини, як витяжка з водоростей.
 • Для формування різноманітного забарвлення зубної пасти використовуються природні та штучні барвники .
 • Піноутворювачі допомагають видаляти зубний наліт і залишки їжі.

Зазвичай для цих цілей використовується лаурилсульфат.

 • Фториди. монофторфосфат натрію (0,76%), або фосфат натрію (0,24%), також інші сполуки фторидів зазвичай використовуються як засіб профілактики карієсу.
 • Смакові добавки зі смаком м’яти перцевої і кучерявою, кориці і хвої надають зубній пасті її смак.
 • Зволожувачі зволожуючі речовини, такі як сорбітол і гліцерин застосовуються для запобігання висихання зубної пасти.
 • Консерванти такі компоненти, як метілпарабан і пропілпарабан допомагають запобігти розмноженню бактерій і грибків, продовжуючи, таким чином, термін зберігання зубної пасти.
 • Підсолоджувачі. для підсолоджування пасти застосовуються сахарин, сорбітол і т.д.
 • Відбілююча зубна паста освітлює зуби в основному за рахунок механічного впливу м’яких абразивних матеріалів та / або активності ферментних добавок. Крім того, ці компоненти ефективно освітлюють (відбілюють) зуби за рахунок видалення зубного нальоту, пофарбованих плям і зубного каменю. Є й особливі компоненти, які пригнічують ріст кристалів і таким чином порушують процес ущільнення зубного нальоту до стану зубного каменю. Наприклад, використання таких матеріалів, як 1,3% розчин пірофосфату і 1,5% кополимеру, ефективно пригнічують процес формування зубного каменю.

  Стоматологи вважають, що від зубних паст потрібно досягати помітних результатів без використання грубих абразивів, які одночасно зі зняттям фарбувального нальоту можуть стирати самі м’які частини зуба. Чим абразивні зубна паста, тим швидше відбувається порушення природної структури зуба. Абразивність зубної пасти повинна відповідати мінімально необхідної для підтримки чистоти зубів.

  Таким чином, краще використовувати зубні пасти, що мають низьку абразивність і здатні ефективно очищати зуби в щадному режимі. Споживачам слід бути обережними з зубними пастами, які мають високу абразивність, рекламують видалення кольорових плям і нанесення білих пігментів (діоксид титану) для швидкого ефекту відбілювання.

  Зараз на ринку присутні пасти, які містять в низьких концентраціях (1%) перекис водню. За словами виробників, такі пасти забезпечують більш ретельну гігієну порожнини рота за рахунок окислювального впливу перекису водню. Ця речовина допомагає вимивати залишки їжі, що накопичуються між зубами і під яснами у важкодоступних для зубної щітки зонах. Ефект відбілювання в цьому випадку досягається тільки після тривалого використання і не пов’язаний з окислювальним дією перекису водню.

  Тривале використання цих паст може з часом привести до освітлення зубів.

  Стали доступними також продукти, що поєднують низькоабразивний відбілюючий гель і зубну пасту. Вони містять фермент папаїн і перекис карбаміду, яка використовується для домашнього відбілювання. Помітний ефект при використанні таких продуктів був відзначений як стоматологами, так і споживачами.

  Харчова сода також є популярним компонентом низки так званих відбілюючих зубних паст. Споживачам часто здається, що харчова сода може вибілювати зуби. Однак науково підтверджений ефект застосування соди мінімальний і не документований в стоматологічній літературі.

  Фахівці не рекомендують постійно застосовувати відбілюючі засоби, так як вони підвищують чутливість зубів, і вони починають різко реагувати на холодне і гаряче. Відбілюючі зубні пасти не варто користуватися частіше двох разів на тиждень.

  Клініки з цієї проблеми (дивитися все)

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!