Шкідники та хвороби кімнатного лимона

Шкідники та хвороби кімнатного лимона

Шкідники та хвороби кімнатного лимона

Лимон як і всі кімнатні рослини періодично може дивуватися хворобами та шкідниками.

Поширені хвороби лимона.

З хвороб вражаючих домашній  лимон особливу небезпеку представляють камедетечение (гоммоз) і грибок сажі.

Гоммоз. При захворюванні гоммоз на корі, найчастіше  внизу стовбура, з’являються тріщинки, з яких виступає клейка рідина — камедь, кора поступово відмирає, від цього дерево починає занепадати і може загинути.

Частіше всього гомоз проявляється в рослин, вирощених з живців. Фактори що сприяють появі хвороби:  глибока посадка,  тривале перезволоження грунту, полив холодною водою і надлишкові азотні підживлення.

Гомоз на стовбурі лимона

Заходи боротьби: в першу чергу потрібно  усунути причини виникнення гомозится. Рани, що з’явилися на корі, ретельно  зачищають, дезінфікують 3-процентним розчином мідного купоросу і замазують пастою  з  мідного  купоросу  і  вапна. Так само для замазування  можна використовувати садову вар або глину.

Грибок сажі на листках лимона

Грибок сажі. На листках, а з розвитком хвороби  на гілках і на стовбурі з’являється темний наліт. Це і є  сажистий грибок, він  поселяється на виділених сисних комах таких як червеці і щитівки.

Грибок сажі заважає нормальному росту і розвитку рослин.

Заходи боротьби: грибок з листя, видаляють  мокрою тканиною, а з гілок і стовбура —зчищають за допомогою щіток. Крім такого видалення. стволи та гілля, покриті сажистий грибком, слід прогалини вапном, а  приміщення де знаходиться пріболевшім рослина  ретельно провітрити.

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!