Плетіння бісером для дітей: практичні уроки

Плетіння бісером для дітей: практичні уроки

Плетіння бісером для дітей: практичні уроки

Настало літо, і багато батьків готові проводити більшу частину часу зі своїми дітьми. Чим же зайнятися? І як би зробити так, щоб дитина сама зайнявся, і підходив, наприклад, раз в 15 хвилин, а не «висів на хвості»?

Ми вже почали говорити про бісероплетіння для дітей і зрозуміли, що воно дуже корисно для розвитку. А сьогодні сайт розповість про елементарні способи плетіння з бісеру для дітей. з якими впораються навіть п’ятирічні принцеси .

Плетіння бісером для дітей: що знадобиться?

 • Власне, бісер.

Для дітей молодшого віку я пропоную замінити його на більш великі намистинки. їх можна придбати в дитячих магазинах в наборах для творчості. Їх буде легше утримати в руках, та й вироби будуть робитися швидше, що важливо для малюків.

 • Нитка. Як варіант, рибальська волосінь товщиною 0,5. Але нитка легко плутається, а з волосіні виходять слабенькі вузлики, які ще й колються.
 • Для малюків можу запропонувати використовувати так звану гумову нитку тілесного кольору. Вона не буде колотися, щодо товста, що допоможе утримати її в руках. Крім того, її еластичність допоможе вирішити питання з розміром вироби і застібками. Що стосується довжини нитки, то для браслета на дівчачу руку достатньо 30-40 см .

 • Голка (Якщо ви використовуєте нитку або гумку).
 • Якщо ви не готові довірити доньці голку, можна кінчики нитки густо змазати старим лаком для нігтів приблизно на 3 см і висушити. Кінчик нитки стане твердим, і буде легко протягується в намистинки.

 • Ножиці (Відрізати нитку). Можна не давати їх доньці, а самій виконувати цю відповідальну маніпуляцію.
 • Блюдечко (Висипати бісер). Для цієї мети добре підуть баночки з-під кремів, тому що вони більш стійкі, і їх вміст складніше просипати. Та й взагалі, можна легко закрити баночку кришкою і зберігати бісер там.
 • Волога губка. Так чи інакше, бісер хоч раз, та розсиплеться. Вологою губкою його збирати легше і зручніше, ніж руками.
 • Піднос з невисокими бортиками.
 • На нього добре розкласти всі речі і над ним же плести, щоб намистинки сипалися все ж не на підлогу.

 • Плоскогубці. Якщо вже в середині візерунка ви виявили зайву намистинку. а переплітати всі виріб немає ні сил, ні бажання, її можна розкусити плоскогубцями.
 • Але це дуже тонка і небезпечна робота, і бажано все ж, щоб це робила мама .

  Техніка безпеки

  Так, навіть у такій простій справі, як плетіння бісером для дітей, є своя техніка безпеки, яку необхідно знати і застосовувати. Отже, в час роботи необхідно стежити:

  • За освітленням і поставою (Посадити зір і спину можна і за місяць)
  • За часом роботи (Краще плести з бісеру днем. і не більше 30-45 хвилин. інакше можливі всі ті ж проблеми із зором і поставою).
 • За намистинками (Їх так здорово запихати в рот, ніс, вуха і т.п.). Крім того, на розсипаних намистинках можна здорово посковзнутися і впасти.
 • За голками і ножицями (Якщо ви ризикнули їх довірити).
 • Основи плетіння бісером для дітей

  Так, ми добралися до суті. У цій статті я привожу найпростіші у виконанні прийоми плетіння бісером для дітей, в розрахунку на дошкільнят. Більш складні техніки я опишу в наступних статтях.

  Взагалі, всі техніки плетіння бісером можна розділити на дві великі групи: плетіння на одну нитку і на дві нитки.

  Плетіння на одну нитку

  Спочатку поговоримо про плетінні на одну нитку. У цьому випадку ми нанизуємо намистинки на один кінець нитки, а другий кінець якимось чином фіксуємо. щоб намистинки з нього не зсковзували. Найпростіше – прив’язати його на бантик до бусинці (Важливо залишити достатньо довгий кінець, щоб надалі його можна було пов’язати з другим кінцем, закріпивши таким чином весь браслет).

  Найпростіша ланцюжок

  Кожен впорається з виготовленням найпростішої ланцюжка. Треба просто нанизувати намистинки на нитку одну за одною до отримання потрібної довжини .

  Найпростіша ланцюжок

  Але, незважаючи на всю простоту, цей ланцюжок є основою різних інших способів плетіння з бісеру. Крім того, її можна по-різному прикрасити. наприклад:

  • Використовувати намистинки різних кольорів і розмірів (В дитячих наборах для творчості часто зустрічаються намистинки у вигляді квіточок, листочків і т.п.)
  • Сплести кілька найпростіших ланцюжків, а потім переплести їх в косичку і зав’язати стрічкою.
  • І інші, які ви з донькою придумаєте самі

  Ланцюжок «Колючка»

  Незважаючи на назву, це гарна ланцюжок, на основі якої можна зробити масу цікавих виробів. Плететься вона на основі найпростішої ланцюжка. Спочатку нанизуємо на нитку кілька бусинок. як ми тільки що навчилися.

  На тому місці, де хочемо зробити «колючку», треба ще раз протягнути нитку в передостанню намистинку і затягнути. Намистинки розмістяться одна під іншою.

  Ланцюжок «Колючка»

  Ланцюжок «Бутончік»

  Не обов’язково просмикувати повторно нитку саме в четверту з кінця намистинку – можна і в п’ятому, і в шосту. Таким чином, петелька буде виходити більше і більше.

  Цей ланцюжок відрізняється від описаних вище, і плести її складніше. Зате і виглядає вона більш ефектно.

  1. На нитку набирається 8 намистин, і нитка протягується в першу намистинку. Вийде колечко.
  2. На нитку набирається ще 5 намистин, і нитка протягується в третю намистинку колечка.
 • Набирається ще 5 намистин і нитка протягується в четверту намистинку з пункту 2.
 • Набирається ще 5 намистин і нитка протягується в четверту намистинку з кроку 3.
 • І так далі, до досягнення потрібної довжини.
 • Ланцюжок «Ромбик»

  Тепер про зав’язуванні. Такі ланцюжки, як найпростіша, «Колючка», І «Бутончік» не повинні викликати запитань – беремо два кінця і пов’язуємо їх між собою на вузлик. відрізаємо зайву нитку.

  А от з ромбиком доведеться повозитися.

  1. Плететься нижній ромб (якщо дивитися по малюнку, ланцюжок складається з ромбів: один зверху, інший по діагоналі знизу).
 • На нитку набирається 3 намистинки, і нитка протягується в сьому намистинку першого ромбика (Це буде найбільша ліва намистинка першого ромбика).
 • Набирається ще одна намистинка і нитка протягується в саму праву намистинку останнього сплетеного ромбика.
 • Плетіння на дві нитки

  Як зрозуміло з назви, бісеринки набираються відразу на обидва кінці нитки. Тобто , нитка повинна бути в 2 рази довше, і знадобляться 2 голки. або обидва кінці нитки треба зміцнювати лаком. Зате напевно нічого нізвідки не скотиться

  Ланцюжок «Хрестик»

  Напевно, найвідоміша ланцюжок. І найпростіша в техніці на дві нитки. 1. На будь-який кінець нитки набирається 4 намистинки, і зміщуються в центр нитки. 2. Один (знову ж, будь-який) кінець нитки протягується в будь-яку крайню намистинку навхрест. Намистинки утримуються в центрі нитки, а кінці затягуються. 3. На кожну нитку (а їх у нас дві) набирається по одній бусинці.

  Береться третя намистинка, в неї з різних сторін просмикуються обидві нитки. Затягуємо. І повторюємо крок 3, доки ланцюжок не досягне необхідної нам довжини.

  Ланцюжок «Листик»

  Не обов’язково нанизувати на кінці ниток саме по 2 намистинки – можна по 3, по 4, або різну кількість – тоді ланцюжок буде згинатися… Залишаю експерименти на волю вашої фантазії.

  Щоб легше було вчитися

  Щоб освоєння плетіння з бісеру далося легше, ось деякі хитрощі, які допоможуть зорієнтуватися на перших порах.

 • Робити намистинки. в які треба буде повторно просмикувати нитку, іншим кольором .
 • Використовувати креслення – малювати на папері приблизний малюнок, відзначати на ньому колір бусинок,  а потім викреслювати їх у міру нанизування.
 • Я описала вам найпростіші техніки плетіння бісером, доступні як мамам, так і дочкам починаючи з 4-5 років. Природно, це ще далеко не всі способи плетіння, і ймовірно, не найкрасивіші. Але практично всі інші техніки плетіння бісером засновані на запропонованих мною способах.

  Тому, перш ніж рухатися далі, треба все ж освоїти ази. Бажаю вам успіхів в освоєнні мистецтва плетіння бісером!

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!