Овуляція — плануйте вагітність

Овуляція - плануйте вагітність

Овуляція плануйте вагітність

Якщо ви плануєте в найближчому майбутньому настання вагітності, то вже неодноразово мали зіткнутися з терміном «овуляція». Давайте розберемося, що таке овуляція і яка зв’язок овуляції і вагітності. Можна сказати, що овуляція складний фізіологічний процес, необхідний кожній жінці, яка свідомо планує настання вагітності.

Спробуємо пояснити як відбувається процес овуляції якомога більш доступно і без заплутаною і складною медичної термінології.

Що ж таке овуляція?

Яєчники кожної жінки з народження містять близько мільйона яйцеклітин. Одна з них (іноді — кілька) з кожним циклом дозріває і стає готова до запліднення. Момент, коли дозріла яйцеклітина покидає яєчник називається овуляцією.

Цей процес є обов’язковою умовою для успішного зачаття. Якщо не відбувається овуляції, то не існує яйцеклітини, яка була б готова до зачаття. Таким чином, наявність у жінки овуляції це перша необхідна умова для настання вагітності. Слід розрізняти поняття овуляції і зачаття. Це два абсолютно різних процеси, що відбуваються в жіночому організмі.

Спочатку слід овуляція, а протягом двадцяти чотирьох годин після овуляції вже можливе настання зачаття.

Коли настає овуляція?

Найпоширеніша відповідь на це питання виглядає так: приблизно за два тижні (14 днів) до початку наступного менструального циклу (місячних). Однак, цей розрахунок приховує в собі кілька недоліків. По-перше, він занадто узагальнений і в ньому не враховуються індивідуальні особливості кожного жіночого організму.

Овуляція у деяких жінок може наступати і за шістнадцять днів до початку менструального циклу, а може і за десять днів. А така різниця досить істотна!

Якщо ви щаслива володарка регулярного циклу, то у вас є можливість використання методу вимірювання базальної температури або тестів на визначення овуляції для обчислення індивідуального дня овуляції. При регулярному менструальному циклі (незалежно від його довжини), овуляція завжди настає приблизно в той же день циклу.

Розрахуємо овуляцію на наступному прикладі: припустимо, що довжина вашого циклу становить двадцять вісім днів. За загальним розрахунком виходить, що овуляція настає на чотирнадцятий день циклу. Але при індивідуальному розрахунку дня вашої овуляції може виявитися, що овуляція у вас припадає на дванадцятий або на вісімнадцятий день циклу, що абсолютно не збігається з загальноприйнятим розрахунком.

Другим істотним недоліком даної формули є те, що для нерегулярних менструальних циклів вона зовсім не підходить. День настання овуляції розділяє ваш цикл на дві частини: перша (доовуляторную) фазу і другу (послеовуляторную) фазу. Природа передбачила, що тривалість першої фази менструального циклу може сильно коливатися, в той час як тривалість другої фази завжди стабільна.

Це означає, що якщо у вас овуляція приходить за п’ятнадцять днів до початку наступного циклу, то незалежно від загальної тривалості циклу, наступати вона буде в один і той же час.

Існують поняття ранньої та пізньої овуляції. Ранньою овуляцією прийнято вважати таку, яка настає раніше, ніж зазвичай (тобто, якщо овуляція у вас зазвичай на чотирнадцятий день циклу, а в цьому циклі — на одинадцятий). Пізньої овуляцією вважається та, яка настала пізніше, ніж зазвичай в інших циклах.

Яка тривалість овуляції?

Тривалість овуляції становить всього кілька хвилин. Можна уявити собі сам процес овуляції, як невеликий вибух в яєчнику, який «викидає» доспілу яйцеклітину. В момент, коли яйцеклітина покинула яєчник, процес овуляції завершився. Після цього готова до запліднення яйцеклітина потрапить в маткову трубу і перебуватиме там в очікуванні появи сперматозоїдів (близько доби).

Якщо в цей проміжок часу сперматозоїд запліднює яйцеклітину, то можна говорити про відбувся зачатті. Саме тому неможливо сказати, скільки днів триває овуляція. Можна тільки сказати, скільки днів (точніше, годин) після овуляції живе яйцеклітина.

Базальна температура при овуляції

У процесі овуляції в організмі жінки спостерігаються сильні гормональні сплески, що роблять вплив на базальну температуру тіла і дозволяють визначити день настання овуляції за графіком базальної температури. Перед днем ​​приходу овуляції температура трохи знижується — це так зване «овуляційний западіння». Але вже через день після настання овуляції вона піднімається над середнім рівнем значення температур до овуляції.

Жінка, свідомо плануюча настання вагітності, повинна не покладатися на загальні розрахунки моменту настання овуляції, а точно знати всі особливості свого організму. Ми постаралися максимально доступно пояснити вам, що таке овуляція та її значення для настання вагітності. Бажаємо вам якнайшвидшої вагітності!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!