Кандидоз (молочниця)

Кандидоз (молочниця)

Кандидоз (молочниця)

Молочниця (кандидоз) — еінфекціонное захворювання статевих органів людини, збудником якого є грибок Candida. Варто відзначити, що грибок цього виду присутній в організмі кожної людини, і саме захворювання викликане не фактом його наявності, а розмноженням Candida у великих кількостях.

Молочницею зазвичай називають вагінальний кандидоз (кандідознийвульвовагініт) у жінок, а також кандидоз статевого члена і крайньої плоті у чоловіків (кандідознийбаланопостіт, баланіт).

Молочниця не є венеричним захворюванням і найчастіше викликана ослабленням імунітету, стресом або прийомом гормональних лікарських засобів.

Основні симптоми молочниці, при появі яких слід записатися на прийом до гінеколога:

 • Печіння, сильний свербіж в області статевих органів
 • Білі густі сирнистий виділення з піхви у жінок
 • Білий сирнистий наліт, висип червоного кольору, почервоніння на голівці статевого члена і крайньої плоті у чоловіків
 • Печіння і біль при сечовипусканні
 • Біль при статевому акті
 • Лікування молочниці

  Ефективне лікування молочниці можливо лише в разі звернення до гінеколога, так як тільки лікар може визначити справжню причину появи неприємних симптомів і підібрати комплексну схему і метод лікування (свічки, мазі, лікарські препарати та інші). Крім того, існує індивідуальна нечутливість до тих чи інших протигрибкових препаратів, а також розвиток стійкості грибка до препаратів при лікуванні рецедивов.

  Лікування молочниці в нашій клініці включає в себе:

  1. Консультацію гінеколога. на який лікар проведе первинний огляд і здійснить збір необхідних біоматеріалів.
  2. Мікроскопічні дослідження (Вивчення матеріалу, отриманого при соскобе (мазку) слизової для виявлення наявності грибка та інфекції).
  3. Бактеріологічний посів і його дослідження (З матеріалу, взятого при мазку, вивчають культуру грибка для визначення його різновиди, а також чутливості до тих чи інших лікарських препаратів і правильному підборі подальшого методу лікування).
 • За результатами всіх аналізів, гінеколог підбере комплексну схему лікування молочниці. яка враховуватиме всі особливості Вашого організму.
 • Лікування молочниці у жінок здійснюється як препаратами місцевого (мазі, свічки), так і загальної дії (прийом всередину протигрибкових засобів). У разі лікування молочниці у вагітних, використовують виключно місцеве лікування. При рецидивуючому кандидозі можуть призначити не тільки місцеві і протигрибкові, але й імуностимулюючі препарати, а також пробіотики (бактеріальні препарати, що перешкоджають розвитку патогенної мікрофлори), препарати для відновлення мікрофлори кишечника і дієту.

  Що стосується лікування молочниці у чоловіків. то в більшості випадків достатньо застосування засобів місцевої дії (крем наноситься на уражену ділянку – головку статевого члена або крайню плоть). В окремих випадках можуть призначатися протигрибкові та імуностимулюючі препарати для прийому всередину і дієта.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!